Būk saugus elektroninėje erdvėje!

„Bluetooth“ įrenginių saugumas

*spausdinti*

Ką derėtų žinoti apie „Bluetooth“ įrenginių saugumą
„Bluetooth“ belaidė technologija suteikia galimybę sujungti mobiliuosius telefonus, kišeninius kompiuterius, spausdintuvus ar kitokius buitinius įrenginius artimame nuotolyje. Istoriškai šios technologijos taikyme buvo tam tikrų galimybių įsilaužėliams.


Grėsmės:

  • nesaugių „Bluetooth“ įrenginių kontrolė;
  • kenkėjiškos programinės įrangos plitimas per „Bluetooth“.

 

Rekomendacijos


Išjunkite „Bluetooth“ funkcionalumą jei jo nenaudojate
Jeigu nesinaudojate „Bluetooth“ technologija, tačiau jūsų turimas įrenginys ją palaiko, reiktų įsitikinti, kad „Bluetooth“ yra išjungtas. Ši taisyklė galioja tiek asmeniniams kompiuteriams tiek ir mobiliesiems įrenginiams, turintiems „Bluetooth“ funkcionalumą. Įrenginiams naudojantiems baterijas, „Bluetooth“ deaktyvavimas prailgins įrenginio darbo laiką. Jeigu naudojatės „Bluetooth“, bet šis funkcionalumas jums nėra reikalingas pastoviai, deaktyvuokite jį iki kito naudojimo.
Pavyzdys: Iš mobiliojo telefono norite persikelti nuotraukas į kompiuterį naudojant „Bluetooth“. Abiejuose įrenginiuose įjunkite „Bluetooth“, persikelkite norimas nuotraukas ir pabaigę procedūrą išjunkite „Bluetooth“ abiejuose įrenginiuose.


Įjunkite neaptinkamą režimą
„Bluetooth“ apsaugos mechanizmas leidžia vartotojui pasirinkti ar įrenginį galima aptikti. Kai „Bluetooth“ įrenginys yra aptinkamumo režime, jį matyti ir bandyti pasiekti gali aplinkiniai įrenginiai. Perjungus „Bluetooth“ įrenginį į neaptinkamą režimą, sumažėja nesankcionuoto bandymo prisijungti tikimybė.


Nesiporuokite su nepažįstamais
Įsilaužėliai gali pasinaudoti socialine inžinerija norėdami perimti jūsų įrenginio kontrolę. „Bluetooth“ yra pagrįstas „poravimosi“ principu, t.y. su norimu valdyti įrenginiu reikia sudaryti „porą“ naudojant tą patį PIN kodą. Įsilaužėlis gali pakeisti kompiuterio ar mobiliojo telefono, palaikančio „Bluetooth“ įrenginio pavadinimą į PIN1234 ir atsiųsti aukai poravimosi užklausą. Vedama smalsumo auka įvestų 1234 kaip PIN reikalingą porai sudaryti taip suteikdama galimybę įsilaužėliui telefono ar įrenginio valdymo galimybę. Vartotojams derėtų būti atidiems kai yra gaunami įtartini „Bluetooth“ pranešimai ar prašymai susiporuoti.

Užduokite mums klausimą

Kaip pranešti apie žalingą turinį internete

IP

 

Naujienų prenumerata

Užsisakyti