Būk saugus elektroninėje erdvėje!

„Hoax“ virusai

*spausdinti*

„Hoax“ laiškai platinami manipuliuojant žmonių jausmais, kai prašoma padėti sunkiai sergančiam žmogui, neva už persiųstus laiškus ar apsilankymus interneto svetainėse bus surinkta tam tikra pinigų suma. Tokie apgaulingi virusai-laiškai plinta naudojantis žmonių patiklumu ar žaidžiant jų jausmais. Jų platintojais tampa patys naudotojai, persiunčiantys tokius laiškus. Laiškai-virusai, kurių tikslas yra įtikinti naudotoją, kad vyksta kažkas baisaus ar tiesiog sudominti savo turiniu ir paskatinti tą laišką persiųsti kitiems, nieko jūsų kompiuteriui padaryti negali (nebent su laišku jūs gausite prisegtą bylą, kurią dar ir atversite). Visa tokių virusų kenkėjiška veikla yra nukreipta į pašto serverių apkrovimą. Tokie virusai neplinta patys ir neapkrauna serverių – jie įtikina tai padaryti patį naudotoją.

 
Kaip atpažinti Hoax virusus?
Paprastai laiško turinyje būna minimi didelių ir garsių kompanijų pavadinimai, o nuorodų į jų oficialius pranešimus nebūna.
Kitas požymis – aprašomi baisūs viruso padariniai, pavyzdžiui, gali būti kalbama apie visišką informacijos ar disko sunaikinimą.
Pats svarbiausias „Hoax“ viruso požymis – prierašas laiško pabaigoje, pavyzdžiui: „Būsime labai dėkingi, jei šitą informaciją išsiųsite kuo daugiau respondentų“ ar pan.
 
Rekomenduojama gavus tokio pobūdžio laiškus, vertinti juos atsargiai ir nepasiduoti pagundai platinti juos kitiems.
 
Lietuviški Hoax virusai:
 
Daugiau informacijos galite rasti čia:
Užduokite mums klausimą

Kaip pranešti apie žalingą turinį internete

IP

 

Naujienų prenumerata

Užsisakyti