Būk saugus elektroninėje erdvėje!

Rekomenduojami „Facebook“ privatumo nustatymai

*spausdinti*

Kiekvienam socialinio tinklalapio „Facebook“ naudotojui svarbu žinoti, kokią jo profilio informaciją gali matyti kiti šio tinklo nariai – draugai ar kiti asmenys. Norint išvengti privatumo pažeidimų, rekomenduojame patikrinti savo „Facebook“ paskyros nustatymus ir atlikti pakeitimus pagal pateiktas rekomendacijas.

Prisijungus prie socialinio tinklo paskyros pirmiausia reikia paspausti simbolį , esantį dešiniajame viršutiniame kampe, ir pasirinkti nustatymų (angl. settings) skiltį. Tada kairiajame viršutiniame kampe pasirinkti mygtuką „privatumas“ (angl. privacy). Pasirodžiusiame nustatymų lange patariame atlikti nustatymus, kurie žemiau pateiktame paveikslėlyje pažymėti raudonai. Pakeitimai atliekami paspaudus mygtuką „redaguoti“ (angl. edit), esantį dešinėje pusėje.

 

 

Kita nustatymų grupė, kurioje rekomenduojame patikrinti nustatymus, yra „metraštis ir žymėjimas“ (angl. timeline and tagging). Žemiau pateiktame paveikslėlyje raudonai pažymėti svarbiausi rekomenduojami pakeitimai. Jie taip pat atliekami paspaudus mygtuką „redaguoti“ (angl. edit), esantį dešinėje pusėje.

 

 

Programėlės, kurias naudojate Jūs arba Jūsų draugai, taip pat gali atskleisti jūsų privačius duomenis, todėl teisingi jų naudojimo nustatymai yra svarbūs. Šiuos nustatymus galite rasti nustatymų skiltyje, paspaudę mygtuką „programos“ (angl. apps).

Nustatymų lange pirmiausia galite matyti, kokios programėlės yra įdiegtos jūsų paskyroje. Lengvai galite redaguoti arba ištrinti nereikalingas ar nenaudojamas programėles, paspaudę simbolį .

Pagal nutylėjimą programėlės gali pasiekti informaciją, kuri yra skirta „visiems“ (angl. everyone), įskaitant visą viešą informaciją, t. y., Jūsų vardas, pavardė, profilio nuotrauka, naudotojo ID ir pan.

Kitas nustatymas - „programėlės, kurias naudoja kiti“. Programėlės, kurias Jūsų draugai įdiegė savo „Facebook“ paskyrose, gali matyti ir Jūsų viešą „Facebook“ profilio informaciją. Viską ką jūs pažymėsite šioje skiltyje (žr. žemiau esantį paveikslėlį) bus prieinama draugų įdiegtoms programėlėms. Mes rekomenduojame nežymėti nė vieno punkto šioje skiltyje.

 

 

Dar vienas svarbus nustatymas yra programėlių, žaidimų ir įskiepių nustatymai (angl. Apps, Websites and Plugins). Šie nustatymai kelią pavojų jūsų privatumui. Rekomenduotina išjungti visą platformą (angl. Disable Platform), kaip parodyta žemiau pateiktame paveikslėlyje. Tai leis Jums nesidalinti vieša profilio informacija su trečiosioms šalims.

 

 

Blokavimo (angl. blocking) funkcija taip pat gali padėti išvengti privatumo pažeidimų. Šiuos nustatymus taip pat galima rasti pagrindiniame nustatymų lange.

 

 

Jei norite, kad ne visi draugai galėtų matyti informaciją, kuri yra skirta draugams, įtraukite draugus į apribotųjų sąrašą, ir jie galės matyti viešus Jūsų įrašus. „Facebook“ neinformuoja jūsų draugų, kai juos pridedate į apribotųjų sąrašą. Taip pat yra galimybė blokuoti naudotojus, programų užklausas, kvietimus į renginius ir programėles.

 

Užduokite mums klausimą

Kaip pranešti apie žalingą turinį internete

IP

 

Naujienų prenumerata

Užsisakyti