BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Interneto karštoji linija

Interneto karštoji linija

Praneškite interneto karštajai linijai apie internete rastą draudžiamą skleisti arba neigiamą poveikį nepilnamečiams darančią informaciją, t. y. viešas patyčias kibernetinėje erdvėje panaudojus vaizdinę informaciją; pornografinio turinio informaciją (įskaitant informaciją, kurioje vaizduojamas vaikų seksualinis išnaudojimas (pedofilija)); informaciją, kuria tyčiojamasi, niekinama, skatinama neapykanta ar kurstoma diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų; kitą įstatymais draudžiamą informaciją.  Užpildykite anoniminę pranešimų anketą. Nelikite abejingi – suaugusieji, o ypač vaikai, vis daugiau laiko praleidžia virtualioje erdvėje, todėl siekiant sukurti saugią interneto aplinką, būtinas kiekvieno iš mūsų indėlis.

Karštoji linija yra įkurta Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyboje (RRT). Pranešimai priimami ir tiriami pagal karštosios linijos veiklos procedūras, kurias sutartimis su RRT patvirtino Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau - Policija) ir Lietuvos Respublikos Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba (ŽEIT).

Kiekvienas gautas pranešimas yra ištiriamas RRT specialistų, ir pasitvirtinus, jog atitinkamas turinys yra išties draudžiamas pagal Lietuvos teisės aktus ir saugomas Lietuvoje esančiose tarnybinėse stotyse, perduodamas tolimesniam tyrimui Policijai bei kreipiamasi į informacijos prieglobos teikėją, kad šis turinys būtų kuo greičiau pašalintas arba būtų nutraukta prieiga prie jo.

Jei Lietuvoje draudžiamas turinys yra skelbiamas užsienio tarnybinėse stotyse ir tas turinys galimai yra draudžiamas ir pagal kitos šalies įstatymus, tada pranešimas persiunčiamas tolesniam tyrimui atitinkamos šalies interneto karštajai linijai, INHOPE narei. Tuo atveju, jei turinys nėra draudžiamas, bet galimai darantis neigiamą poveikį nepilnamečiams, pranešimas yra persiunčiamas ŽEIT.

Šiuo metu 46 pasaulio šalyse veikia 50 interneto karštųjų linijų, kurias vienija INHOPE asociacija. RRT į INHOPE asociaciją buvo priimta 2008 m.

Interneto karštosios linijos veikimo schema:

 

Susiję straipsniai

Kaip nagrinėjami jūsų pranešimai

Kai jūs pranešate savo šalies interneto karštajai linijai, jums, tikriausiai, yra įdomu sužinoti, kas vyksta toliau. Daugeliu atvejų INHOPE...

Išaugus interneto naudojimo poreikiui, didėja draudžiamo skleisti turinio plitimas: 2020 m. RRT gavo 1373 pranešimus apie draudžiamą ar nepilnamečiams žalingą turinį

RRT interneto karštąja linija „Švarus internetas“ gavo 1373 pranešimus apie draudžiamą skleisti  ar neigiamą poveikį nepilnamečiams darantį turinį...

Per 2021 m. II ketvirtį RRT gavo 808 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete.

Per 2021 m. II ketvirtį Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija „Švarus internetas“ gavo 808 pranešimus apie...