BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Netinkamo veikimo požymiai

Netinkamo veikimo požymiai

Kiekvieną dieną aptinkama vis naujos kenkėjiškos programinės įrangos, kuri dar nėra žinoma antivirusinių programų gamintojams (angl. A zero-day virus), tad turimos antivirusinės programos nuo tokios įrangos neapsaugo. Taip pat visada išlieka vadinamasis žmogiškasis faktorius, kai naudotojas paspaudžia nuorodą į užkrėstą tinklalapį ar atveria el. paštu atsiųstą užkrėstą failą.

Taigi, jei ir naudojate antivirusinę programą, tai dar nereiškia, kad jokia kenkėjiška programa negali patekti į jūsų kompiuterį.

Vartotojui sunku vizualiai nustatyti, ar sistemoje yra kenkėjiškos programinės įrangos, tačiau kartais tai būna akivaizdu. Pateikiame keletą pagrindinių požymių, kurie rodo, kad jūsų kompiuteris gali būti pažeistas.

Jūsų kompiuteris veikia labai lėtai. Jeigu jūsų kompiuteris pradėjo veikti lėčiau, nei įprasta (net ir atliekant veiksmus, kuriems nereikia daug kompiuterio resursų), tai gali būti sistemoje įsitvirtinusios kenkėjiškos programinės įrangos pasekmė.

Jūsų kompiuteris nuolat užstringa ir pasileidžia iš naujo. Dėl Kenkėjiškos programinės įrangos kompiuteris gali nuolat pasileisti iš naujo arba jo veikimas gali strigti. Jei taip nutinka kiekvieną kartą paleidus tam tikrą programą arba failą, tai taip pat gali reikšti, kad jūsų kompiuteryje yra įsitvirtinusi kenkėjiška programinė įranga.

Negalite atverti, dingsta ar atsiranda nauji failai ar aplankai. Kenkėjiška programinė įranga gali neleisti ištrinti, atverti arba gali pradanginti tam tikrus aplankus ar failus, nors jūs jų ir neištrynėte. Taip pat gali keistis failo dydis ar piktogramos išvaizda – visa tai patvirtina kenkėjiskos programinės įrangos buvimą jūsų kompiuteryje.

Jūsų antivirusinė programa blogai veikia, yra išjungta ar užblokuota. Jei jūsų antivirusinė programa yra išjungta ar neaktyvi, negalite jos atnaujinti, tai gali būti signalas, kad jūsų kompiuteris yra užkrėstas. Be to, tam tikra kenkėjiška programinė įranga gali neleisti įdiegti naujos antivirusinės programos, blokuoti antivirusinių programų gamintojų oficialias svetaines.

Tinklo srauto ir puslapių perėmimas. Kenkėjiška programinė įranga gali keisti tinklalapių, kuriuose vartotojas bando apsilankyti, turinį ar nukreipti jį į kitus tinklalapius. Taigi, jei naršyklė nuolat jus nukreipia ne ten, kur turėtų, jūsų sistema gali būti užkrėsta.

Iššokantys langai bei reklamos. Šnipinėjimo (angl. Spyware) programos sistemoje gali atvaizduoti iššokančias reklamas vartotojui net nenaršant internete. „Iš niekur“ sistemoje atsirandančios reklamos yra kenkėjiškos ar šnipinėjimo programinės įrangos buvimo joje pasekmė.

Jeigu jūs pastebėjote panašių atvejų, tada turėtumėte kuo greičiau patikrinti naudojamą kompiuterį antivirusine programa – atlikti viso jo skenavimą (angl. full scan). Nepamirškite nuolat atnaujinti antivirusinės programos duomenų bazių, nes naujos kenkėjiškos programinės įrangos atsiranda kiekvieną dieną.

Susiję straipsniai

Kaip apsaugoti vaiką internete?

Vis dar mažai tėvų domisi, ką jų vaikai veikia internete. Internete gausu žalingos informacijos, tokios kaip smurtas, pornografija, rasizmas,...

Rekomenduojami naršyklių nustatymai

Visose moderniose interneto naršyklėse yra įdiegta funkcija, padedanti apsisaugoti nuo apsilankymų kenkėjiškose ar apgaulingose svetainėse. Žinoma,...

SMS klastotės

Šiandieninis gyvenimas jau neįsivaizduojamas be išmaniųjų telefonų. Savo funkcionalumu šie įrenginiai prilygsta įprastiems kompiuteriams. Jiems...