BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Per 2022 metų I ketvirtį RRT gavo 330 pranešimų apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

Per 2022 metų I ketvirtį RRT gavo 330 pranešimų apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

Per 2022 m. I ketvirtį Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija „Švarus internetas“ gavo 330 pranešimų apie draudžiamą skleisti ir neigiamą poveikį nepilnamečiams darantį turinį internete. Palyginti su 2021 m. IV ketv. (gauti 323 pranešimai), pranešimų skaičius padidėjo 2 proc. RRT specialistams ištyrus kiekvieną gautą pranešimą, pasitvirtino kas trečias pranešimas (105 pranešimai) ir buvo imtasi šių veiksmų:

• 21 pranešimas apie vaikų seksualinio išnaudojimo vaizdus persiųstas kitų šalių interneto karštosioms linijoms, tarptautinės interneto karštųjų linijų asociacijos INHOPE narėms. 
• 30 pranešimų persiųsta įvairių šalių interneto paslaugų teikėjams, svetainių savininkams, socialinių tinklų valdytojams su NTD (angl. Notice and Take Down) žyma apie jų svetainėse ar tinkluose esantį draudžiamą skleisti interneto turinį, nurodant, kad jis būtų kuo skubiau pašalintas.
• 11 pranešimų persiųsta tolesniam tyrimui Policijos departamentui, įtarus draudžiamą skleisti turinį Lietuvos tarnybinėse stotyse.
• 43 pranešimai, įtarus neigiamą poveikį nepilnamečiams darančią informaciją, persiųsti tolesniam tyrimui Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai.

Prasidėjus Rusijos karinei invazijai į Ukrainą, matomas pakitęs pranešimų pobūdis. Jei anksčiau didžioji dalis pranešimų buvo apie vaikų seksualinio išnaudojimo medžiagos platinimą, tai dabar nemažą dalį sudaro pranešimai, susiję su dezinformacija, karo propaganda, nesantaikos kurstymu ar melagingos informacijos viešinimu. I ketvirtį interneto karštoji linija gavo 127 tokius pranešimus.  
Patyčios kibernetinėje erdvėje – kita jautri ir aktuali skaitmeninės aplinkos problema. Per I ketvirtį RRT gavo 4 su patyčiomis susijusius pranešimus. Nė vienu atveju informacija nepasitvirtino. RRT primena, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo įstatymu, sužinoję apie viešų patyčių kibernetinėje erdvėje atvejį, smurtaujančio bei smurtą patiriančio nepilnamečio mokinio tėvai (globėjai, rūpintojai) privalo, o kiti asmenys turi teisę apie tai pranešti RRT. 
Taip pat RRT specialistai suteikė 63 konsultacijas socialinių tinklų naudotojams dėl neteisėtai paskelbtos asmeninės ar žalingos informacijos pašalinimo, užgrobtų paskyrų susigrąžinimo, tinkamų saugumo ir privatumo parinkčių nustatymo socialiniuose tinkluose. Palyginti su 2021 m. IV ketv. (suteiktos 62 konsultacijos), konsultacijų skaičius išliko beveik toks pat. Kaip užtikrinti saugumą socialiniuose tinkluose, tinkamai pasirinkti antivirusines programas, saugiai naudotis viešuoju belaidžiu internetu ar apsaugoti savo privatumą internete interneto vartotojai gali rasti atnaujintoje svetainėje www.esaugumas.lt.

Šaltinis: RRT

Paskelbimo data - 2022-05-16 09:05

Susiję straipsniai

Pasitvirtina kas trečias pranešimas apie draudžiamą skleisti turinį internete

Per 2022 m. II ketvirtį Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija „Švarus internetas“...

Daugėja pranešimų apie draudžiamą interneto turinį

Per 2022 m. III ketvirtį Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija „Švarus internetas“ gavo 420 pranešimų (iš...

Per 2021 m. II ketvirtį RRT gavo 808 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete.

Per 2021 m. II ketvirtį Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija „Švarus internetas“ gavo 808 pranešimus apie...