BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


NKSC pristato naują apsaugos įrankį nuo kibernetinio sukčiavimo atakų

NKSC pristato naują apsaugos įrankį nuo kibernetinio sukčiavimo atakų

Kovai su kibernetinėmis grėsmėmis, ypač su žaibiškomis kibernetinėmis sukčiavimo atakomis, Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos (toliau – NKSC) kartu su Kauno technologijos universiteto (KTU) Interneto paslaugų centru DOMREG sukūrė naują nemokamą įrankį gyventojams ir organizacijoms – DNS užkardą.

DNS užkarda – tai vieša DNS paslauga su papildoma saugos funkcija. Nuo įprastos domenų vardų sistemos (angl. Domain Name System, DNS) ji skiriasi tuo, kad joje yra įdiegta papildoma apsauga nuo kibernetinių grėsmių, tokių kaip netikros bankų svetainės, nesąžiningos prekybos platformos, kenkimo kodą platinančios svetainės ir kitos NKSC patvirtintos žalingos svetainės.

Naujasis įrankis yra nemokamas ir juo gali naudotis visi Lietuvos interneto naudotojai ir organizacijos savo įrenginiuose pasirinkę šios paslaugos DNS nustatymus. Kaip tai padaryti, rasite čia: https://www.nksc.lt/uzkarda.html.

Įrenginyje aktyvavus DNS užkardos nustatymus, blokuojamų interneto adresų sąrašas bus atnaujinamas automatiškai, NKSC papildžius žalingų adresų sąrašą. Technologinį DNS užkardos sprendimą sukūrė ir vykdys Kauno technologijos universiteto Interneto paslaugų centras (DOMREG), administruojantis .lt aukščiausio lygio domeną ir valdantis su juo susijusią domenų vardų sistemą (DNS).

Nei NKSC, nei DOMREG įrankį aktyvavusių naudotojų informacijos nerinks ir niekaip naršomo turinio nestebės, sistema tik atliks apsaugos funkciją, blokuodama žinomus žalingus interneto adresus.

DNS užkarda įrankis šiuo metu yra testuojamas ir tobulinamas, pilna apimtimi jis pradės veikti 2023 m. pradžioje.

Šaltinis: NKSC

Paskelbimo data - 2022-10-13 15:10

Susiję straipsniai

Patarimai kaip apsisaugoti nuo sukčių kibernetinėje erdvėje, kurie bando pasinaudoti karo Ukrainoje situacija

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos (toliau – NKSC) ir Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija ragina...

Raginimas sustiprinti internetu pasiekiamų įrenginių kibernetinį saugumą

Lietuvoje ir regione išliekant aukštai kibernetinio saugumo rizikai, Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos...

NKSC įspėja: Lietuvoje plinta SMS pranešimai, kuriais piktavaliai siekia išgauti prisijungimo prie el. bankininkystės duomenis

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras informuoja, kad Lietuvoje plinta SMS pranešimai, kuriais piktavaliai siekia išgauti prisijungimo prie el....