BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


E. bankininkystė

Kad atliktumėte kasdienes finansines operacijas, nebereikia eiti į banką. Šiandieninė kasdienybė neįsivaizduojama be elektroninių mokėjimo priemonių, kurios suteikia galimybę atlikti pačias įvairiausias mokėjimo operacijas nenaudojant grynųjų pinigų (pvz., atsiskaityti už pirkinius, pervesti pinigų ir kt.).

  • Elektroninę bankininkystę (toliau e. bankininkystę) galima apibrėžti kaip elektroniniais perdavimo kanalais teikiamas bankų paslaugas. E. bankininkystės paslaugas galima išskirti į keletą pagrindinių sričių:
  •  
  • Mokėjimo kortelės – atsiskaitymo negrynaisiais pinigais priemonė. Atsiskaitant kortelėmis, už prekes ar paslaugas jų pardavėjui tiesiogiai sumoka kliento bankas. Klientas yra identifikuojamas pagal luste esančią informaciją, arba pagal ant kortelės užrašytus duomenis – ją išleidusią organizaciją, numerį, galiojimo laiką, naudotojo vardą ir pavardę, papildomą internetinį kodą.
  • Mobilioji bankininkystė – paslauga, leidžianti banko klientui kontroliuoti savo sąskaitą ir vykdyti operacijas per mobiliojo ryšio priemones. Jos apima prekių pirkimą ir pardavimą, pinigų pervedimus, valiutos keitimą ir kitas operacijas internetu mobiliuoju telefonu.
  • Telefoninė bankininkystė – banko paslaugų teikimas telefonu. Skiriamos dvi telefoninės bankininkystės rūšys: automatizuotos paslaugos (kai klientas bendrauja su automatu, kurį valdo spausdamas telefono mygtukus) ir banko specialisto paslaugos.
  • Internetinė bankininkystė – banko paslaugų teikimas internetu, naudojantis specialiai tam sukurtu tinklalapiu. Įprastai naudotis interneto banku užtenka kompiuterio su interneto ryšiu ir interneto naršykle, jokių papildomų įrenginių ar programų nereikia.

E. bankininkystės paslaugoms Lietuvoje yra naudojamos moderniausios Europos standartus atitinkančios apsaugos technologijos. Vis dėlto jūsų turtui gali iškilti pavojus, jei prarastumėte plastikinę banko kodų kortelę arba jūsų pasitikėjimu ar neapdairumu pasinaudotų pašaliniai žmonės. Siekiant to išvengti, svarbu susipažinti ir laikytis pagrindinių saugaus naudojimosi e. bankininkystės paslaugomis taisyklių, kurias galite rasti čia