BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Naudojimasis svetimu kompiuteriu

Naudojimasis svetimu kompiuteriu

Informacijos saugumo požiūriu naudojimasis svetimu ar viešu kompiuteriu (pvz., bibliotekoje ar interneto kavinėje) padidina konfidencialių duomenų bei privatumo paradimo riziką. Kadangi svetimo kompiuterio  nekontroliuojate, jūs nežinote, ar jis nėra apkrėstas kenkėjiška programine įranga ir ar jo savininkas nėra tyčia įdiegęs stebėjimo priemonių ir t.t.

Viešoji prieiga tinka viešojo transporto tvarkaraščiams ar artimiausio koncerto programai pasižiūrėti, tačiau rekomenduojama vengti naudotis paslaugomis, kurioms yra reikalingas vartotojo prisijungimas: elektronine bankininkyste, elektroniniu paštu, socialiniais tinklais, kadangi slaptažodžiai ir kita perduodama informacija gali patekti į trečiųjų asmenų rankas.
Jeigu visgi yra būtina pasinaudoti svetimu kompiuteriu, kad galėtumėte prieiti prie vienokios ar kitokios paskyros, siūlome pasinaudoti šiomis rekomendacijomis:
•    Pasinaudoję paskyra, pasikeiskite paslaugos, kuria pasinaudojote, slaptažodį, kai vėl naudositės patikimu kompiuteriu ir tinklu – taip sumažinsite tikimybę, jog kažkas ateityje jums nežinant naudosis jūsų prieiga prie paslaugos, kuria pasinaudojote svetimame kompiuteryje.
•    Įvesdami slaptažodžius naudokite ekrano  klaviatūrą. Moderniose operacinėse sistemose yra galimybė pasinaudoti ekrane pavaizduota klaviatūra, todėl slaptažodį įveskite su pele – tai padės apsisaugoti, jei kompiuteryje veikia kenkėjiška programinė įranga, registruojanti klaviatūros paspaudimus, nes  pelės paspaudimai gali likti neužfiksuoti.

•    Atsijunkite nuo autorizacijos reikalaujančių svetainių. Kai prisijungiate prie tam tikros asmeninės virtualios erdvės (pvz., elektroninio pašto dėžutės) su savo prisijungimo vardu bei slaptažodžiu, baigę darbą privalote ne iškart uždaryti naršyklės langą, o prisijungimo svetainėje spustelėti komandą „atsijungti“ (angl. log out). Antraip prie to paties kompiuterio prisėdęs kitas vartotojas galės prieiti prie Jūsų duomenų.
•    Neišsaugokite savo prisijungimo informacijos. Daugelis interneto naršyklių ir kitų tapatybės patvirtinimo reikalaujančių programų suteikia galimybę išsaugoti prisijungimo duomenis, kad kitą sykį vartotojas galėtų prisijungti automatiškai (neįvesdamas slaptažodžio). Todėl visuomet atidžiai skaitykite iššokančias programų korteles, kad Jūsų prisijungimo duomenimis negalėtų pasinaudoti kiti asmenys.
•    Ištrinkite naršymo internete istoriją. Interneto naršyklės, taip pat ir „Internet Explorer“, kaupia informaciją apie Jūsų aplankytas svetaines, atidarytas bylas. Jei norite, kad ši informacija liktų konfidenciali, prieš palikdami kompiuterį turite atlikti keletą veiksmų: ištrinti naršymo istoriją ir išvalyti laikinąją naršyklės atmintį. Taip pat nepamirškite ištrinti į kompiuterį laikinai parsisiųstų duomenų: dokumentų, nuotraukų ir t.t.

Susiję straipsniai

Saugiau naudokimės viešuoju belaidžiu internetu

Viešai prieinami belaidžiai tinklai yra puikus būdas prisijungti prie interneto nebūnat namuose ar darbo vietoje. Tačiau tokiu būdu naudojantis...

Rekomenduojami naršyklių nustatymai

Visose moderniose interneto naršyklėse yra įdiegta funkcija, padedanti apsisaugoti nuo apsilankymų kenkėjiškose ar apgaulingose svetainėse. Žinoma,...

Kaip išjungti „Google“ duomenų rinkimą

Tikriausiai niekam nėra naujiena, kad įvairūs internetiniai puslapiai, taip pat ir kompanija „Google“ renka informaciją apie savo paslaugų vartotojus.