BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Kaip apsisaugoti?

Kaip apsisaugoti?

Naudokite antivirusinį sprendimą – antivirusinė sistema padės aptikti kenkėjišką programinę įrangą ir ją užblokuos prieš paleidžiant. Taip išvengsite nepageidaujamos programinės įrangos ir jūsų kompiuterio veikimo sutrikdymo.

Atnaujinkite antivirusinio sprendimo duomenų bazes – antivirusų gamintojai išleidžia naujinimus beveik kasdien, todėl atnaujinę bazes visuomet būsite pasiruošę atremti naujausias grėsmes.

Operacinės sistemos naujinimai – operacinių sistemų gamintojai išleidžia savo produktų saugumo pataisymus bei aptarnavimo paketus. Šiuos pataisymus reikia įdiegti laiku, kadangi kitaip rizikuojate, jog į jūsų sistemą pateks kenkėjiška programinė įranga, plintanti per spragas operacinėje sistemoje.

Programinės įrangos naujinimai – laiku atnaujinkite savo naudojamą programinę įrangą. Įsilaužėliai gali naudotis tokioje programinėje įrangoje esančiomis spragomis savo tikslais. Atsinaujinti svarbu net ir tais atvejais, kai programinė įranga nėra dažnai naudojama, pavyzdžiui, turite įsidiegę muzikos ir filmų leistuvę, tačiau ją naudodami žiūrite tik savo turimus DVD diskus. Deja, tai nereiškia, kad tokiai programai naujinimų diegti nebūtina, kadangi jos komponentai gali būti įdiegti į jūsų naudojamą naršyklę, o spragai išnaudoti gali užtekti tik apsilankymo kenkėjiškoje svetainėje.

Automatiniai naujinimai – tiek operacinės sistemos tiek ir didžiosios dalies programinės įrangos naujinimai gali būti įdiegti automatiniu būdu. Automatinio atnaujinimo galimybė aktyvuojama diegiant programą arba jos nustatymuose. Naudodami automatinį atnaujinimą, ne tik sutaupysite savo laiko, bet ir gausite naujinimus jiems vos pasirodžius, t. y. laiku.

Išjunkite nereikalingus naršyklės įskiepius – naršyklės įskiepiai, papildomi komponentai (pvz., „ActiveX“) didina spragų išnaudojimo tikimybę. Peržiūrėkite tokių komponentų sąrašą ir pašalinkite nenaudojamus.

Naudokite užkardą (firewall) – tinkamai suderinta užkarda gali užkirsti kelią įsilaužėliams į jūsų sistemą, kadangi užkarda blokuos bandymus atakuoti jūsų kompiuterį per joje veikiančią tinklo programinę įrangą ar nuotoliniu būdu išnaudoti operacinės sistemos spragas.

Naudingos nuorodos:

Susiję straipsniai

Kaip šnipinėjimo programos patenka į kompiuterį?

Šnipinėjimui skirta programinė įranga į kompiuterio sistemą gali patekti kaip ir bet kokia kita kenkėjiška programinė įranga, tačiau pagrindinis...

Greitoji pagalba apkrėstam kompiuteriui

Kartais kenkėjiška programinė įranga giliai įsitvirtina kompiuterio operacinėje sistemoje ir neleidžia antivirusiniams sprendimams tinkamai...

Kenkėjiškos programinės įrangos požymiai

Jeigu jūsų kompiuteris arba išmanusis įrenginys pradėjo veikti lėčiau, nei įprasta (net ir atliekant veiksmus, kuriems nereikia daug resursų), tai...