Būk saugus elektroninėje erdvėje!

Šnipinėjimo programų aptikimas ir pašalinimas

*spausdinti*

Siekiant nustatyti kompiuteryje veikiančias kenkėjiškas šnipinėjimo programas ir jas pašalinti, galima pasinaudoti tam skirtais įrankiais.

 

„Spybot Search & Destroy“

Spybot search & destroy įrankis yra vienas populiariausių nemokamų sprendimų, aptinkančių ir pašalinančių šnipinėjimo bei kitokią kenkėjišką programinę įrangą. Kartu Spybot-S&Dgali atlikti sistemos registro korekcijas, aptikti kenkėjiškusActiveX objektus, naršyklių valdymą perimančias programas, Trojos arklius bei kitokias kenkėjiškos programinės įrangos rūšis.Spybot-S&D nepakeičia antivirusinių programų, tačiau turi kai kurias joms būdingas funkcijas.

Atsisiųsti „Spybot-S&D“  galima iš gamintojo svetainės www.safer-networking.org/en/home/index.html.

 

Įdiegus programą, pasirodo pagrindinis jos langas:

 

 

Nuspaudus „Updates“, bus atnaujinta kenkėjiško kodo duomenų bazė. Rekomenduojama atnaujinti prieš kiekvieną skenavimą. Kenkėjiškos programinės įrangos paieška atliekama paspaudus „System Scan“ mygtuką.

 

 

 

Skenavimo ir kenkėjiškos programinės įrangos paieškos procesas buvo pradėtas, paprastai jis užtrunka iki keliolikos minučių.

 

 

 

Pasibaigus skenavimui, parodoma informacija apie aptiktas grėsmes – pašalinti jas galima pasirinkus punktą „Fix selected“.

 

„Microsoft Malicious Software Removal Tool“

„Microsoft Windows Malicious Software Removal Tool“ yra nemokamai platinamas kenkėjiškos programinės įrangos aptikimo ir pašalinimo įrankis, skirtas „Windows“ operacinei sistemai. Įrankis skirtas atlikti sistemos patikrinimus „pagal pareikalavimą“, t. y. nevykdo nuolatinio stebėjimo. Paprastai jis platinamas kartu su sistemos naujinimais, tačiau prieinamas ir atskirai, „Microsoft“ puslapyje 

https://www.microsoft.com/en-us/download/malicious-software-removal-tool-details.aspx

 

Atsisiuntus ir paleidus įrankį, parodomas skenavimo parametrų pasirinkimo langas:

 

 

 

Pasirinkus „Quick scan“, yra atliekamas sutrumpintas sistemos skenavimas, o detaliausias skenavimas pasirenkamas nurodant „Full scan“. Paspaudus „Next“, atidaromas skenavimo eigos ir būsenos langas.

 

 

 

Skenavimui pasibaigus, pavaizduojami jo rezultatai:

 

 

 

Jeigu sistemoje aptinkama kenkėjiška programinė įranga, programa informuoja apie aptiktas grėsmes ir jų pašalinimo būseną:

 

 

 

Nagrinėjamu atveju buvo aptiktos penkios grėsmės, trys iš kurių buvo pašalintos, tačiau dviejų nepavyko pašalinti naudojant šį įrankį, todėl tai reikės padaryti naudojant antivirusines programas.

Užduokite mums klausimą

Kaip pranešti apie žalingą turinį internete

IP

 

Naujienų prenumerata

Užsisakyti