Būk saugus elektroninėje erdvėje!

Šnipinėjimo programos

*spausdinti*

Šnipinėjimo programos (spyware) yra tokia programinė  įranga, kuri gali būti įdiegta į kompiuterį ar panašų įrenginį (pvz., išmaniuosius telefonus ar planšetinius kompiuterius) siekiant rinkti informaciją apie kompiuterio naudotoją be pastarojo žinios, tačiau kartais apie tai, jog bus renkami duomenys, naudotojas gali būti informuojamas pvz., prieš sutikdamas su programos licencijos tekstu.

Tipinė šnipinėjimo programinė įranga gali rinkti įvairią informaciją apie naudotoją – interneto naršymo įpročius, elektroninio pašto adresus, bendravimo programų išklotines, perduoti tretiesiems asmenims kompiuteryje saugomas bylas ir pan. Be duomenų rinkimo, šnipinėjimo programinei įrangai būdingas ir kompiuterio konfigūracijos keitimas – pradinio interneto naršyklės puslapio pakeitimas, naršyklės peradresavimas į kenkėjiškus puslapius ar kt.

Dar viena šnipinėjimo programinės įrangos grėsmė yra klavišų paspaudimo registravimas ir informacijos, kuri renkama klaviatūra (pvz., susirašinėjimas, slaptažodžiai), perdavimas tretiesiems asmenims.

 

Pagrindinės šnipinėjimo programinės įrangos keliamos grėsmės:

  • asmens duomenų rinkimas;
  • tapatybės vagystės;
  • konfidencialios informacijos perdavimas tretiesiems asmenims;
  • kompiuterio konfigūracijos pakitimai ar papildomos kenkėjiškos programinės įrangos diegimas.

 

Užduokite mums klausimą

Kaip saugiai apsipirkti elektroninėse parduotuvėse

Ką daryti negavus prekių, pirktų internete

IP

 

Naujienų prenumerata

Užsisakyti