Būk saugus elektroninėje erdvėje!

Naršyklės

*spausdinti*

Šiuo metu labai populiaru išnaudoti interneto naršyklių saugumo spragas. Interneto naršyklių saugumo pažeidimai skirstomi į pačios naršyklės pažeidžiamumus, bei jos naudojamų komponentų (tokių kaip „Adobe flash“, „Oracle Java“ ir kt.) pažeidžiamumus.

 

Atnaujinkite naršyklę – siekiant išvengti sėkmingų bandymų pasinaudoti naršyklių spragomis svarbu naudotis naujausiomis naršyklių versijomis. Tai liečia ne tik atnaujinimų diegimą, bet ir gamintojo palaikomos naršyklės naudojimą – t. y. svarbu nesinaudoti beviltiškai pasenusia ir gamintojo nebeatnaujinama naršyklės versija, pavyzdžiui, „Internet Explorer 6“, „Mozilla Firefox 1.5“, „Opera 7“ bei kt.

 

Venkite negalutinių versijų – naršyklių gamintojai siekdami ištestuoti naujas produkto funkcijas bei pašalinti trūkumus prieš išleidžiant galutinę produkto versiją periodiškai išleidžia negalutines naujų naršyklių versijų programas (beta release). Daugelis vartotojų susigundo naujomis funkcijomis, siūlomomis produkte ir nori jomis naudotis anksčiau nei išeis galutinė versija. Tačiau negalutinių versijų naudojimas gali lemti didesnį kiekį saugumo spragų nei galutinėje versijoje (kadangi beta versija iš esmės yra nebaigtas produktas).

 

Peržiūrėkite naudojamus įskiepius - naršyklės įskiepiai (plugins), papildomi komponentai (pvz. „ActiveX“) didina spragų išnaudojimo tikimybę. Peržiūrėkite tokių komponentų sąrašą bei pašalinkite nenaudojamus. Jeigu nuolat nenaudojate kažkurio įskiepio, pavyzdžiui, „Oracle Java“, jį pašalinkite, o prireikus vėl įsidiekite.

 

Atnaujinkite įskiepius - naršyklės įskiepiai (plugins), tokie kaip „Adobe Flash“, „Oracle Java“, „Microsoft Silverlight“, papildomi komponentai (pvz. „ActiveX“) iš esmės yra tokios pačios programos, tik pritaikytos naudoti naršyklės viduje. Tai reiškia, jog įskiepius taip pat būtina laiku atnaujinti, kadangi jie yra tokia pati grėsme saugumui kaip ir neatnaujinta naršyklė.

 

Naudokite antivirusinį sprendimą – antivirusinė sistema neretai yra paskutinis gynybos ruožas, lemiantis pažeidžiamumo išnaudojimo sėkmę. Net jei ir naudojate pažeidžiamą programinę įrangą, antivirusinė sistema gali pastebėti ir sustabdyti spragos išnaudojimo bandymą.

Užduokite mums klausimą

Dienos klausimas

Kiek skirtingų slaptažodžių naudojate prisijungimui prie įvairių el. paslaugų?
Rezultatai

 

Naujienų prenumerata

Užsisakyti