Būk saugus elektroninėje erdvėje!

Naujienų peržiūra

*spausdinti*

„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018“: efektyvus vaistas nuo patyčių – mūsų visų nepritarimas

Kovo 19-25 dienomis devintą kartą visuomenės dėmesį į patyčių stabdymą sutelks nacionalinė „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018“, kurią organizuoja emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“. Prie šios iniciatyvos įvairiomis veiklomis šiemet prisijungė didžioji dalis Lietuvos ugdymo įstaigų bei pusė šimto partnerių ir palaikančių organizacijų, siekiančių toliau keisti savo bendruomenių ir visos visuomenės nuostatas dėl patyčių ir mokytis tinkamo reagavimo į jas. Šių metų „Veiksmo savaitės“ šūkis – „Kurią pusę pasirinksi tu?“.

„Prieš 15 metų pradėję kampaniją „BE PATYČIŲ“, kurios viena iš iniciatyvų yra jau tradicine tapusi „Veiksmo savaitė“, siekėme aktualizuoti patyčių problemą ir parodyti, kad norint sumažinti patyčių ir kitokio žeminančio elgesio paplitimą mokyklose, reikės ilgalaikių ir nuoseklių pastangų, sistemingo prevencinių priemonių taikymo. Šiandien mūsų visuomenėje patyčios pagaliau jau laikomos rimta visuomenės problema, – pastebi „Vaikų linijos“ vadovas dr. Robertas Povilaitis. – Atrodo, kad mūsų visuomenė tampa vis jautresnė, pastabesnė ir nepakantesnė kitų žmonių užgauliojimui ir žeminimui, todėl panašu, kad judame link sveikesnių tarpusavio santykių ir brandesnės visuomenės. Vis dėlto, nors galima matyti pirmuosius pozityvius pokyčius, neleistinai daug vaikų ir paauglių vis dar patiria patyčias ir kenčia dėl jų. Todėl turime nuosekliai dar intensyviau dirbti, kad patyčių ir smurto tiek mokyklose, tiek kitose aplinkose būtų mažiau.“

Šių metų „Veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ“ dalyvauja daugiau nei tūkstantis Lietuvos mokyklų, vaikų darželių, jaunimo centrų ir kitų ugdymo įstaigų, kurios savo bendruomenėms suplanavo įvairių su patyčių prevencija susijusių renginių ir veiklų, skatinančių draugiškus ir pagarbius tarpusavio santykius. Susipažinti su „Veiksmo savaitės“ dalyvių veiklomis galima „Vaikų linijos“ kampanijos „BE PATYČIŲ“ svetainėje (https://www.bepatyciu.lt/veiksmo-savaite-be-patyciu-2018/dalyviai/) – čia dalyviai kviečiami pristatyti savo veiklas ir pasidalinti patyčių stabdymo patirtimi.

„Vaikų linijos“ specialistai šiemet išleido ir su Švietimo ir mokslo ministerijos pagalba išplatino mokykloms informacinių leidinių apie patyčias ir „Vaikų linijos“ teikiamą pagalbą, skirtų vaikams, pedagogams ir tėvams. Šia aktualia informacine medžiaga mokyklos kviečiamos naudotis ne tik per „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“, bet ir ištisus metus. Specialiai „Veiksmo savaitei“ „Vaikų linija“ taip pat parengė rekomendacijų veikloms, kuriomis kviečiami naudotis mokyklų bendruomenės nariai (https://www.bepatyciu.lt/veiksmo-savaite-be-patyciu-2018/rekomendacijos-veikloms/).

Išsamią informaciją apie visas „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2018“ organizatorių ir partnerių veiklas, renginius ir jų laikus galima rasti čia: https://www.bepatyciu.lt/veiksmo-savaite-be-patyciu-2018/

Šaltinis: Vaikų linija

Informacija atnaujinta 2018-03-19 09:45
<< Atgal

Reikia administratoriaus patvirtinimo

{{msg}}

Komentarai ({{ (comments.list | filter:count).length }})

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd hh:mm:ss'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}
Užduokite mums klausimą

Kaip pranešti apie žalingą turinį internete

IP

 

Naujienų prenumerata

Užsisakyti