Būk saugus elektroninėje erdvėje!

Belaidžio tinklo saugumas

*spausdinti*

XXI amžiuje internetas tapo kasdienybe, o naršymas interneto tinkle jau galimas ne tik namie ar biure, bet ir viešosiose vietose, pavyzdžiui, viešbutyje ar kavinėje, pasinaudojant įdiegtomis belaidžio tinklo WLAN (Wireless Local Area Network) technologijomis.
Beveik visi šiuolaikiniai kompiuteriai turi įdiegtus belaidžio tinklo adapterius, leidžiančius prisijungti prie interneto „be laidų“. Šiuo metu populiariausia belaidė prisijungimo prie interneto technologija yra WiFi, būtent jos dėka galime prisijungti prie interneto kavinėje, viešbutyje, oro uoste ar kitose vietose. Taip pat daugelis naudojame WiFi ir namie.
Deja, be daugelio WiFi privalumų egzistuoja ir nemažai su šia technologija susijusių grėsmių – netinkamai sukonfigūruotas WiFi tinklas gali atverti kelią įsilaužėliams į jūsų tinklą ir leisti jiems perimti tinklu keliaujančius duomenis arba netgi įsilaužti į kompiuterius šiame tinkle jums nežinant. Todėl pateikiame rekomendacijas interneto vartotojams, kaip tinkamai apsaugoti savo belaidį tinklą ir ką reikia žinoti naudojantis viešai prieinamais tinklais:

 

Taip pat daugelis šiuolaikinių kompiuterių turi integruotus „Bluetooth“ modulius. „Bluetooth“ belaidė technologija suteikia galimybę nesudėtingai sujungti mobiliuosius įrenginius, palaikančius šią artimo nuotolio technologiją tarpusavyje. Ką derėtų žinoti apie „Bluetooth“ saugumą skaitykite ČIA.
Be jau įvardintų belaidžio prisijungimo technologijų atsiranda naujos kartos belaidžiai tinklai, naudojantys 3G ar 4G technologijas. Integruoti į nešiojamą kompiuterį prisijungimo prie šių tinklų adapteriai kol kas nėra populiarūs, todėl tokio ryšio tiekėjai suteikia klientams specialius išorinius ryšio modemus. Rekomendacijos šių paslaugų naudotojams rasite ČIA.
Užduokite mums klausimą

Kaip pranešti apie žalingą turinį internete

IP

 

Naujienų prenumerata

Užsisakyti