BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Rekomenduojami naršyklių nustatymai

Rekomenduojami naršyklių nustatymai

Visose moderniose interneto naršyklėse yra įdiegta funkcija, padedanti apsisaugoti nuo apsilankymų kenkėjiškose ar apgaulingose svetainėse. Žinoma, jei naršyklė neinformuoja apie puslapio kenkėjiškumą, tai nereiškia, jog jis tikrai nėra kenkėjiškas, tačiau apsaugos funkcionalumas padeda sumažinti atsitiktinio kompiuterio užkrėtimo kenkėjiška programine įranga riziką.

 

 

 

 

Norėdami įsitikinti, ar jūsų naršyklėje įjungtas šis funkcionalumas, atlikite šiuos veiksmus:

[[#ex]]

„Google Chrome“

„Google Chrome“ pagal nutylėjimą blokuoja žinomas kenkėjiškas interneto svetaines ir draudžia atsisiuntimą kenkėjiškų failų ir programų. Bet jeigu ši funkcija pas jus neįjungta ją aktyvuoti galima atsidarius „Google Chrome“ naršyklės langą ir adreso juostoje įvedus adresą chrome://settings/

 

Visose moderniose interneto naršyklėse yra įdiegta funkcija, padedanti apsisaugoti nuo apsilankymų kenkėjiškose ar apgaulingose svetainėse. Žinoma, jei naršyklė neinformuoja apie puslapio kenkėjiškumą, tai nereiškia, jog jis tikrai nėra kenkėjiškas, tačiau apsaugos funkcionalumas padeda sumažinti atsitiktinio kompiuterio užkrėtimo kenkėjiška programine įranga riziką.

Norėdami įsitikinti, ar jūsų naršyklėje įjungtas šis funkcionalumas, atlikite šiuos veiksmus:

„Google Chrome“

„Google Chrome“ naršyklėje yra įdiegta numatytoji funkcija, kuri blokuoja žinomas kenkėjiškas interneto svetaines ir draudžia kenkėjiškų failų ir programų atsisiuntimą. Bet jeigu ši funkcija pas jus neįjungta, ją aktyvuoti galima atsidarius „Google Chrome“ naršyklės langą ir adreso juostoje įvedus adresą chrome://settings/.

Atidarę puslapį ekrano apačioje esančiame skyriuje „Privatumas“ (kartais ši sritis yra paslėpta ir reikia paspausti nuorodą „Rodyti išplėstinius nustatymus“) uždėkite varnelę ties „Protect you and your device from dangerous sites“.


„Internet Explorer“:

Naršyklės „Internet Explorer“ funkcionalumas, aptinkantis duomenų viliojimo (angl. phishing) svetaines bei sumažinantis kenkėjiškų bylų atsisiuntimo riziką, pavadintas „SmartScreen filtering“. Jo nustatymai pasiekiami iš naršyklės meniu punkto „Safety“:

 • Funkcija „Check this website“ patikrina, ar svetainė, kurioje lankotės, nėra įtraukta į kenkėjiškų svetainių sąrašus (jei yra įjungtas „SmartScreen“ filtravimas, tai atliekama automatiškai, tačiau galima atlikti pakartotinį patikrinimą).
 • „Report unsafe website“ funkcija naudokitės, jei pastebėjote, jog svetainė, kurioje lankotės, platina kenkėjišką programinę įrangą ar yra apgaulinga.  Paspaudę šią nuorodą, galite apie tai pranešti „Microsoft“.
 • Pasirinkę funkciją „Turn off SmartScreen Filter“, galite nustatyti, ar norite naudotis „SmartScreen“ filtravimu:

Jei „SmartScreen Filter“ yra išjungtas, jį įjunkite.


„Opera“

Naršyklėje „Opera“ taip pat egzistuoja apsauga nuo kenkėjiškų ir sukčiavimui skirtų svetainių. Pasitikrinti, ar šis funkcionalumas yra įjungtas, galite nustatymuose:

Pasirodžiusiame nustatymų lange pasirinkite skiltį „Privacy & security“ bei pažymėkite varnelę ties „Protect me from malicious sites“:


„Mozilla Firefox“

„Mozilla Firefox“ naršyklėje taip pat galima blokuoti žinomas kenkėjiškas interneto svetaines. Norėdami pasitikrinti, ar tokia funkcija yra įjungta, pereikite prie naršyklės nustatymų lango:

Pasirodžiusiame lange pereikite prie „Security“ skilties. Įsitikinkite, ar pažymėtos varnelės ties „Block dangerous and deceptive content“, „Block dangerous downloads“ bei „Warn me about unwanted and uncommon software“.

[[#ex]]

Susiję straipsniai

Kaip saugiai pasirašyti elektroniniu parašu interneto svetainėse

Pasirašyti elektroninius dokumentus elektroniniu parašu galima ne tik naudojant kompiuteryje įdiegtą programinę įrangą, bet ir interneto svetainėse.

Netinkamo veikimo požymiai

Kiekvieną dieną aptinkama vis naujos kenkėjiškos programinės įrangos, kuri dar nėra žinoma antivirusinių programų gamintojams (angl. A zero-day...

Kalbėkite už tuos, kurie negali

Dažnai, kai matome vaizdus internete, užmirštame žmones, kurie rodomi šiuose vaizduose. Gal būt tai nėra svarbu, jei tai tik jūsų draugo atostogų...